Nawozy płynne stosuje się nie tylko w rolnictwie. Na szeroką skalę wykorzystują je również podmioty zajmujące się pielęgnacją zieleni, opieką nad parkami, sadownicy czy służby komunalne. Jak doskonale wie każdy, komu zależy na urodzajnych plonach czy bujnej zieleni miejskiej, w okresie wzrostu i rozwoju roślinności nawożenie upraw czy terenów zielonych należy powtarzać wielokrotnie. Ceny nawozów i środków ochrony roślin rosną w zastraszającym tempie, dlatego rolnicy, sadownicy i ogrodnicy często zaopatrują się w nie już przed sezonem. Przechowywane w odpowiednich warunkach roztwory nie tracą na jakości, ponieważ są właściwie zabezpieczone przed wpływem czynników zewnętrznych. Gwarancją zachowania wszystkich parametrów nawozów są szczelne, trwałe i wytrzymałe zbiorniki na nawozy płynne. Użytkowanie zbiorników o doskonałych parametrach ma kluczowy wpływ na klasę gromadzonych środków stosowanych w różnego typu uprawach.

Jaki zbiornik na nawozy płynne wybrać?


Odporne zbiorniki na miarę oczekiwań

Aby nawozy płynne były przechowywane w bezpieczny sposób, zbiornik musi się charakteryzować odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz wpływ rozmaitych czynników, w tym warunków atmosferycznych, takich jak promieniowanie UV czy opady atmosferyczne. Dzięki temu magazynowane substancje nie wyciekają i są chronione przed negatywnym działaniem różnych czynników. Zasobniki gromadzące nawozy muszą być także odporne na korozję. Sprawia to, że użytkownicy mają do dyspozycji jakościowe substancje, poprawiające właściwości roślin. Specjalistyczne zbiorniki jedno- i dwupłaszczowe to rozwiązanie, które pozwala na bezpieczne i skuteczne przechowywanie nawozów płynnych. Pojemniki o litrażu od 9000 - 28000 Kingspan posiadają zróżnicowane parametry i wyposażenie dodatkowe - w zależności od potrzeb można zdecydować się na opcję z telemetrią, pompą zatapialną, linią ssącą czy linią napełniającą. 

Różne objętości do wyboru

Zbiorniki na nawozy płynne dobierane są według konkretnych potrzeb użytkowników, m.in. pod kątem wspomnianej pojemności. W dużych gospodarstwach zastosowanie znajdą zasobniki o maksymalnym litrażu, pozwalające na przechowywanie zapasu nawozów na dłuższy czas. Mniejsze pojemniki to rozwiązanie np. dla firm zajmujących się pielęgnacją zieleni. W ofercie e-zbiorniki.pl dostępne są następujące objętości zasobników:

  • 9000 l
  • 15000 l
  • 20000 l
  • 22000 l
  • 25000 l
  • 28000 l

 

 


Dodatkowe rozwiązania

Łatwe użytkowanie zbiorników na nawozy płynne jest możliwe dzięki wykorzystywaniu wielu dostępnych opcji. Wśród oferowanych nowoczesnych rozwiązań znajduje się między innymi sygnalizator napełnienia zasobnika. Niewątpliwie jest to bardzo przydatna funkcja, pozwalającą na stały monitoring przechowywanej substancji. Co jeszcze proponują producenci? Na przykład wskaźnik poziomu przecieku, który sygnalizuje ewentualną nieszczelność zasobnika.

Oczywiście ciekawych rozwiązań jest więcej. W zależności od potrzeb, preferencji czy wymagań technicznych bez żadnego problemu można więc dobrać optymalny zbiornik. Dzięki temu uda się zachować wysoką jakość nawozu, który stale będzie do dyspozycji użytkownika i znajdzie się pod kontrolą rozmaitych wskaźników. Pozwoli to na długie i efektywne korzystanie ze zbiornika.

 


Posted by Tomasz Luczak
23rd July 2022

Back to news